Proje Detayı

Proje kapsamında TR21 Trakya bölgesindeki yerli ve yabancı turistlerin kültürel ve tarihi mekanları, gezi rotalarını kendi dillerinde inceleyebileceği, bölgedeki konaklama, yeme-içme, servis alanları hakkında bilgi alabileceği ve diğer turistlerin mekanlar hakkındaki deneyimlerini takip edebileceği bir Mobil Uygulama Tasarımı oluşturulacaktır.

Projenin Konusu;

TR21 Trakya Bölgesinde yaşayan yerli halkı bölgenin turistik potansiyeli konusunda bilinçlendirecek, bölgeyi ziyaret etmek isteyen yerli ve yabancı ziyaretçilerin gezi planlarını oluşturmalarını ve planlarını etkili bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacak bir mobil uygulama tasarımı hazırlanmasıdır.

Projenin Amacı: TR21 Trakya Bölgesinin (Tekirdağ, Edirne, Kırklareli) Tarihi, Turistik ve Kültürel mekanların, yerli ve yabancı ziyaretçilere kendi dillerinde açıklama, görsel içerikli anlatım ile tanıtılmasını sağlayacak bir mobil uygulama tasarımı hazırlanacaktır. Bu proje kapsamında ziyaretçilerin bu mekânlar hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmesi amaçlanmaktadır.

Proje Gerekçesi: Trakya bölgesinde bulunan yerli ve yabancı turistler genel olarak gitmeleri veya ziyaret etmeleri gereken yerleri bilmemektedir. Bildikleri noktalar da oldukça kısıtlıdır. Bu nedenle sürekli aynı noktalar ziyaret edilmekte ya da bu bölge turistik geziler için tercih edilmemektedir. TR21 bölgesinin alternatif turistik yerlerinin de bilinirliliğini sağlayarak yerli ve yabancı turistlere bu noktaları keşfetme olanağı sağlamayı amaçlanmaktadır. Aynı zamanda daha fazla alternatif sunulan bu bölgede yabancı turistlerin daha fazla zaman geçirmesini sağlayarak döviz gelirlerinde bir artışa sebebiyet vermek de projenin olası sonuçları arasındadır.

Proje

TR21 Trakya Online Gezi Rehberi

Müşteri

KOSGEB

Neler Yaptık

Mobil Uygulama, İllüstrasyon, Görsel Tasarım