Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi; Sanal âlemdeki sayfa ve hesapların kullanılırken bunun nasıl olması gerektiğini, nasıl yollar izleneceğini, herhangi bir durum karşısında hangi yöntemlere başvurulacağını, marka tanıtım ve yönetimlerinin nasıl olması gerektiğini ve tüm bunların düzenli ve uyumlu  bir şekilde   yönetilmesine verilen addır. Sosyal medyanın günümüzde sahip olduğu yer çok güçlüdür. Ve birçok işleve de sahip olan sosyal medya en önemli pazarlama tekniklerinden sayılır. Bu yüzden sosyal medya yönetimi önem kazanmıştır.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

 • Sosyal Medya Kitle Belirleme

Hedef kitle belirleme sosyal medya yönetimin en önemli noktalarındandır. Yaş aralığı, cinsiyet, ilgi alanları belirlenen kitlenin bilinmesi gereken unsurlarındandır. Hedef kitlenin ilgisini çekmek adına anket yapılabilir. Ve hatta özel günlerde verilen hediyelerle birçok kişi çekilebilir.

 • Sosyal Medya İçeriklerin Yönetimi

Arama motorlarında üst sıralarda çıkma kaliteli sosyal medya yönetimi ile sağlanır. Bunu başarabilmek adına özgün ve kaliteli içeriklere sahip olmak şarttır. İçerik yönetimi sosyal medya yönetiminin temel yapıtaşlarından biridir. Ve içerik yönetimi güzel bir şekilde yapıldığında hedef kitleyi çekmek de daha basit olacaktır.

 • Sosyal Medya Rakip Analizi

Sosyal medya yönetiminde bir diğer dikkat dilmesi gereken husus rakip kuruluşların sosyal medyadaki durumlarını incelemektir. Rakip firmaların hareketleri güncel olarak takip edilmeli ve onlardan daha çarpıcı gönderiler paylaşılmalıdır. Sosyal medya hesaplarını rakiplerden daha aktif ve dolu içeriklerle kullanmak çok önemlidir.

 • Sosyal Medyada Sponsorlu Reklam

Artık hemen hemen her marka, şirket reklamlarını internet üzerinden yapmaktadır. Arama motorları reklamları yetersiz kalacağı için sosyal medya hesaplarından da reklam yapılmalıdır. Bu sayede markayı çok daha fazla kişiye tanıtma fırsatı bulunur.
Sosyal medya yönetiminin faydaları olarak şunları söyleyebiliriz:

  1. İstenenden çok daha fazla bir kitleye ulaşılır.
  2. Yapılan reklamlar sayesinde markalar daha fazla tanıtılma şansı yakalar.
  3. Doğru içerik yönetimiyle sayfalar daha kaliteli ve çekici hale gelir.
  4. Ulaşılan kitle sayesinde kazanç artışı olur.
  5. Günümüzdeki yerinden dolayı özellikle web sayfası üzerinden satış yapan kişiler için sosyal medya yönetimi çok önemlidir. Ve büyüyüp gelişmek isteyen herkesin kullanması gereken bir yöntemdir.

Sosyal Medya Yönetimi Paketlerimiz

Temel

TL 1.500

AylıkHaftalık 3 Gönderi Paylaşımı,

Haftalık İşyeri Ziyareti,

Fotoğraf Çekimi,

Video Çekimi,

Özel Gün Kutlaması,

Özel Gönderi Oluşturma,

Etiket Yönetimi,

Sayfa Bilgilerini Düzenleme.

StandartPopüler

TL 2.000

Aylık

Temel Paket Özellikleri +

Haftalık +2 Gönderi Paylaşımı,

Haftalık 1 Hikaye Paylaşımı,

Organik Takipçi Kazandırma,

Etkileşim Artırma,

Mesajlaşma ve Bilgilendirme,

Yorum Cevaplama,

Pro

TL 3.000

Aylık

Standart Paket Özellikleri +

Haftalık +2 Gönderi Paylaşımı,

Haftalık 3 Hikaye Paylaşımı,

Sponsorlu Reklam Oluşturma,

Rakip Analizi,

Hedef Kitle Analizi,

Raporlama,

Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.