Hikayemiz

Gripenguen, 2014 yılında Süleymanpaşa/Tekirdağ ilçesinde kurulmuş bir yazılım ve eğlence stüdyosudur.

Kurulduğu ilk yıllarda Dev Zombi Oyun Stüdyosu markası altında, Dokun ve Yoket çabuk zamanlı mobil strateji oyunu ve KOSGEB işbirliği çerçevesinde Trakya bölgesinin Turizm gezi rotası ve rehber sıkıntılarını giderebilecek, TR21 Trakya Online Gezi Rehberi mobil uygulaması projelerini geliştirmiştir.

Gripenguen, 2016 yılında bünyesinde kurduğu alt markası Çebi Reklam atölyesiyle reklam sektörüne giriş yapmıştır. Çebi Reklam şuan Trakya Bölgesinin en çok tercih edilen Reklam markalarından biri olup, hizmetlerine devam etmektedir. Yine 2016 yılında ekibimiz, kurumsal firma çalışanlarına tecrübe ve bilgi birikimini aktarmayı amaçlayarak, Pen Akademi markasını kurmuştur. Pen Akademi şuan Trakya Bölgesindeki ilk ve tek bilişim akademisidir.

2018 yılında yine Turizm sektörüyle ilgili olan Otel işletmeleri ve Misafir arasındaki iletişimi kolaylaştıran ve misafirin otel içerisindeki tüm ihtiyaçlarını gerçekleştirmeyi amaçlayan Mutlukonuk Misafir Etkileşim Platformu projesini geliştirmeye başlayan ekibimiz, 2020 yılının ikinci çeyreğinde bu projeyi de tamamlayarak, Otel işletmelerinin beğenisine sunmayı hedeflemektedir.

Gripenguen ekibi, faaliyet alanlarındaki modern trendleri yakından izlemekte ve gelişmeleri sürekli takip ederek Yazılım, Tasarım, Reklam ve Eğitim sektörleri ana başlıkları altında oluşturduğu markaları ile hem müşterilerine hizmet vermekte hem de kendi bünyesindeki geliştirdiği projelerini sürdürmektedir.