Skip to main content

İdeasoft E-Ticaret Paketleri Tekirdağ Yetkili Bayisi

GRİPENGUEN olarak kendi özel yazılımlarımız ile sizlere 2014’ten beri e-ticaret çözümleri üretiyoruz. Müşterilerimize daha geniş çerçevede hizmet vermek adına Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu ideasoft ile bayilik anlaşması yapmış bulunuyoruz.
Bizim aracılığımız ile uygun fiyatlara ideasoft alt yapısını güvenle kullanabilir ve e-ticaret konusunda size doğru seçeneği bulmanız konusunda size yardımcı olabiliriz.
ideaSoft E-ticaret Paketleri için linke tıklayın.

E-TİCARET PAKETLERİ
E-Ticaret
İnsan geçmişten bugüne çeşitli ticari faaliyetlerin içerinde yer alan sosyal bir canlıdır. Ticari faaliyetlerin takas yönteminden günümüze değin gelişme göstererek bu günkü aşamalara geldiği görülürken E-Ticaret dijital teknolojilerin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Web 2.0 uygulamalarının insan yaşamına dahil olması ile ticari faaliyetlerin çeşitlendiği görülürken bilinen klasik yöntemlerin dışında dijital platformlardan yapılan bu uygulama sayesinde küresel anlamda hizmet vermek mümkün hale gelmiştir.

Dünyanın gittikçe küreselleşmesi toplumları internet ortamında bir araya getirirken bu mecralarda ticari faaliyetlerin şekillendiği görülür. Sosyal medya platformları ya da web siteleri aracılığı ile ticari çalışmalar yapmak mümkün olurken küçük ve orta ölçekteki birçok işletmenin bu alana kayması kaçınılmaz olmaktadır.

KOBİ adı verilen küçük ve orta ölçekteki işletmeler ülke ekonomileri açısından lokomotif görevi gören kuruluşlar olurken bu tür firmalar esnek yapılanmalar olmaları sebebi ile ekonomik krizler karşısında daha dayanıklıdırlar.

Ayrıca bölgesel kalkınma ve istihdam konusunda da ülkelerin ekonomilerine olumlu katkısı olan KOBİ’lerin e-ticaret yöntemine kayması onların varlığını sürdürebilmesi açısından da kaçınılmaz olmaktadır.

İdeasoft E-Ticaret Paketleri Tekirdağ Yetkili Bayisi sayesinde internet ortamları kullanılarak mal ve hizmet alım satımı yapılabilir ve bunu küresel anlamda gerçekleştirmek mümkün olur. Firmalar web adresleri üzerinden bu tür faaliyetleri gerçekleştirirler ve bu internet adresleri işletmelerin sanal ortamlarda görünen yüzü olurlar.

Fiziki mağazalar dışında sanal ortamlarda yapılan e-ticaret her sektöre uyarlanabilecek bir çalışma olurken firmaların kar elde etme beklentilerini bu sayede karşıladığı görülür. Elektronik ticaret anlamına gelen E-Ticaret sayesinde alıcı ve satıcı yüz yüze gelmeden işlem gerçekleşir.

E-Ticaret ve Özellikleri
E-Ticaret yapılacağı zaman bu tür ticari faaliyetlerin ne tür özelliklere sahip olduğunun doğru anlaşılması gerekirken bazı ayrıntılara odaklanmak gerekir. E-Ticaret ve Özellikleri bundan dolayı merak edilir.

l Alıcı ve satıcı sanal ortamlarda bir araya gelir

l Fiziksel bir mekâna gerek duyulmazken sanal mecralarda bu işlemler gerçekleşir

l Klasik ticarette kullanılan pazarlama yöntemlerinden farklı uygulamalara ihtiyaç duyulur

l E-Ticaret yapacak kişi ya da kuruluşun hedef kitlesini doğru tespit etmesi gerekir

l Bu tür bir ticari faaliyet yapılması planlandığında sosyal medya dinamiklerinin iyi analiz edilmesi gerekir

l Yeni tipteki pazarlama yöntemleri bu mecralarda daha sık kullanılmaktadır

l İnternet sitesi oluşturarak ürünü ya da hizmeti buradan pazarlamak gerekirken hedef kitle ya da potansiyel müşterilerle bu ortamlarda bir araya gelinir.

E-Ticaret Nasıl Yapılır?
l Bu tür bir ticari sahada yer almak isteyen kişi ya da firmaların öncelikle Pazar araştırması yapması gerekirken merak edecekleri sorulardan biri de İdeasoft E-Ticaret Paketleri Tekirdağ Yetkili Bayisi Nasıl Yapılır? Olmaktadır.

l Firmanın hangi sektörde yer alacağı belirlenmelidir

l Sektör araştırması ve rakip analizi bu süreçte önemsenmelidir

l E-Ticaret sitesinin işleyişi ve yönetilmesi konusunda uzmanlardan danışmanlık alınmalıdır

l Bir e-ticaret sitesi oluşturmak gerekirken açık kaynak kodlu yazılımlar sayesinde bunu ücretsiz olarak gerçekleştirmek mümkün olur. Ayrıca e-ticaret sitesinin bir alan adına gereksinimi olurken e-posta adresinin tanımlanması ve şahıs ya da şirket adına işlemlerin düzenlenmesi gerekliliktir.

l Teknolojik gelişmelerin ve yeniliklerin yakından takip edilerek uygulanması başarılı çalışmalar yapmak açısından önemlidir.

l Lojistik ya da ürün tedariki gibi birçok çalışmanın planlanması ticari faaliyetler öncesi zorunludur.

l Ürünün dijital platformlardan tanıtımı ve pazarlaması yapılması gerekirken bu platformdaki reklam unsurları da doğru kullanılmalıdır

E-Ticaret Modelleri
E-ticaret ile ürün ya da hizmet satmak mümkün olurken birçok kurum ya da kuruluş da bu hizmetler için site sahibi olur. Bu tür internet sitelerinden işletmeden işletmeye ya da işletmeden tüketiciye ürün ya da hizmet satılabilir. Bundan dolayı da E-Ticaret Modelleri oluşur. Bazı e-ticaret siteleri ve hangi kanallar arasında hizmet verildiği hakkında söylenebilecek örnekler şunlardır:

l B2B /İşletmeden işletmeye

l B2C/ İşletmeden tüketiciye

l C2C /Sosyal medya platformlarından yapılan ticari faaliyetler

l B2E/ Firmadan çalışana

Leave a Reply

Mesaj gönder
💬 Whatsapp ile mesaj gönder
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?